AKTUALNOŚCI

Rozgrywki juniorów i seniorów KPS Krasnystaw
30-11-2023

Juniorzy i seniorzy z Klubu Piłki Siatkowej Krasnystaw grali w listopadzie ze zmiennym szcześciem.

W niedzielę, 19 listopada, krasnostawska drużyna w meczu rewanżowym podejmowała juniorów LKPS Lublin. Po szybkim meczu, w którym wyrównany był tylko pierwszy set, wygrała 3:0 (25:23, 25:18, 25:14).

Następnego dnia podopieczni Dariusza Dubaja rozegrali w Lublinie zaległy mecz pierwszej rundy z miejscowym TPS-em. Dla KPS-u było to bardzo ważne spotkanie w kontekście utrzymania szans na zwycięstwo w rozgrywkach. Nasi sprostali zadaniu i pokonali gospodarzy 3:1 (15:25, 25:15, 28:26, 25:21).

Zwycięska passa została podtrzymana w niedzielę, 26 listopada. Juniorzy z Krasnegostawu ponownie okazali się lepsi od TPS-u Lublin. Tym razem wygrali 3:0 (25:21, 25:17, 25:17).

- Poza krótkimi fragmentami pierwszego i trzeciego seta mecz był rozgrywany pod kontrolą naszej drużyny. Warto też dodać, że ze względu na kontuzje dopiero pierwszy raz od początku zmagań ligowych zagraliśmy w pełnym składzie - informuje trener Dariusz Dubaj.

Kolejny mecz jego zawodnicy zagrają na wyjeździe 4 grudnia z MKS Avia Świdnik.

***

Warto dodać, że po 6 latach przerwy na trzecioligowe parkiety powróciła drużyna seniorów KPS Krasnystaw. Skład naszej drużyna stanowią głównie juniorzy wsparci kilkoma doświadczonymi zawodnikami.

W trzech dotychczasowych spotkaniach nie odnieśli jeszcze żadnego zwycięstwa. W pierwszej kolejce przegrali z Cisami Nałęczów 0:3 (15:25, 25:27, 18:25). Blisko zwycięstwa byli w spotkaniu z AKS Karol KUL 2:3 (25:23,15:25,10:25, 25:23, 8:15). W trzeciej kolejce rozgrywek III ligi ulegli drużynie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie 0:3 (16:25, 16:25, 16:25).

Kolejny mecz seniorzy KPS rozegrają 2 grudnia w Krasnymstawie. Przeciwnikiem będzie drużyna Cisy Nałęczów.

***

Klub Piłki Siatkowej Krasnystaw zaprasza uczniów, nauczycieli na Powiatowy Mikołajkowy Turniej „Dwójek” i „Trójek” Siatkarskich o Puchar Prezesa KPS Krasnystaw. Zawody odbędą się 6 grudnia w sali gimnastycznej II LO w Krasnymstawie o godz. 15.30. Zgłoszenia przyjmowane są pod numerem 600 036 493.

Źródło i foto: KPS Krasnystaw