PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Promocja Krasnegostawu we Francji

Francja

Po rocznej przerwie spowodowanej ogólnoświatową pandemią, „Spotkania Europejskie” (Rencontres  Européennes) organizowane przez francuskie stowarzyszenie „Europe en Berry Touraine” i współfinansowane ze środków Unii Europejskiej, powróciły do życia. Celem spotkań jest wymiana poglądów i poznawanie innych kultur, promocja krajów i miast, zawiązywanie stosunków partnerskich z innymi państwami a także nawiązywanie kontaktów międzynarodowych.

W tym roku spotkanie odbyło się już po raz jedenasty. Miało ono miejsce w mieście królewskim Loches i w przepięknej, malowniczej miejscowości z zamkiem będącym w posiadaniu rodziny Reyów – Montrésor.  W tegorocznym wyjeździe do Francji udział wzięli uczniowie i absolwenci II Liceum Ogólnokształcącego im. C. K. Norwida w Krasnymstawie, razem z opiekunem Panią Beatą Skrzypą – nauczycielem języka francuskiego w tejże szkole. Uczestnikami wydarzenia była również młodzież, nauczyciele i wolontariusze z 16 państw europejskich.

Głównym tematem spotkania były hasła: wolność, równość i podstawowe wartości Unii Europejskiej. Rencontres Européennes było także doskonałą okazją do promowania we Francji naszego miasta, naszego regionu, naszych produktów lokalnych, naszej małej ojczyzny. Robiliśmy to dzielnie, z ogromną dumą i satysfakcją. Nie byłoby to jednak możliwe bez uprzejmości i wsparcia darczyńców i sponsorów – relacjonuje Pani Beata Skrzypa prezes Stowarzyszenia „Europa i My”.

Wielkie podziękowania kierowane są do Urzędu Miasta Krasnystaw, a przede wszystkim do Burmistrza Krasnegostawu - Pana Roberta Kościuka, za nieodpłatne udostępnienie i przekazanie grupie materiałów promocyjnych o Krasnymstawie. Materiały cieszyły się wielkim zainteresowaniem. O Krasnymstawie, jego historii i położeniu dowiedziała się szeroka grupa młodych i starszych ludzi – Polaków mieszkających w Montrésor i okolicznych miasteczkach, którzy przybyli na spotkanie oraz wszyscy zagraniczni uczestnicy spotkania. Uczniowie i absolwenci „Norwida” włożyli bardzo dużo pracy w promocję miasta, za co również należy im podziękować i pogratulować.


Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

RODZINA
500
PLUS
500+
BUDŻET
OBYWATELSKI
PORADNIK  KLIENTA
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ