PORADNIK
DLA MIESZKAŃCA
PORADNIK  KLIENTA
PROJEKTY
EUROPEJSKIE
PROJEKTY EUROPEJSKIE
ODNAWIALNE
ŹRÓDŁA
ENERGII
ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII
GOSPODAROWANIE
ODPADAMI
GOSPODAROWANIE ODPADAMI
Aktualności
DRUKUJ ZAPISZ

Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” rozstrzygnięty

Konkurs „Moje Miasto Krasnystaw” rozstrzygnięty

            Dnia 6 marca 2020 r. w Sali Widowiskowej Krasnostawskiego Domu Kultury odbyło się podsumowanie XX Konkursu Plastycznego i Literackiego „Moje Miasto Krasnystaw” pod patronatem Burmistrza Krasnegostawu Roberta Kościuka.
            Tematem prac plastycznych był jubileusz 50-lecia Chmielaków Krasnostawskich, natomiast prace literackie pisane były na temat: „Krasnystaw – Moje Miasto w przyszłości”.
            Konkurs adresowany jest do dzieci z krasnostawskich przedszkoli i szkół podstawowych i jest wspólnie organizowany przez Krasnostawski Dom Kultury, który odpowiada za część plastyczną i Miejską Bibliotekę Publiczną w Krasnymstawie, która odpowiada za część literacką. Konkurs towarzyszy obchodom 626. rocznicy nadania praw miejskich Miastu Krasnystaw.
         Na część plastyczną Konkursu wpłynęło 198 prac, które oceniło Jury w składzie: Dorota Przemorska – plastyk - przewodnicząca komisji, Magdalena Wróbel - instruktor KDK i ŚDS – plastyk, Sylwia Czapla- instruktor KDK - sekretarz komisji. Komisja biorąc pod uwagę technikę wykonania, wybór środków wyrazu, poziom artystyczny, odniesienie do tematu oraz samodzielność prac, postanowiła przyznać nagrody w każdej kategorii wiekowej:

 

Grupa wiekowa 4-6 lat - Przedszkola

I NAGRODA – Wiktoria Godula – lat 6 – Przedszkole nr 8 – op. Karolina Kawałek-Hać

 

II NAGRODA – Oliwia Kmieć – lat 6 – Przedszkole nr 5 – op. Ewelina Bielesza, Ewa Głowala

II NAGRODA – Krystyna Krześniak – lat 6 – Przedszkole nr 4 – op. Ewa Domańska, Ewa Torbiczuk

II NAGRODA – Lena Brzyszko – lat 4 – Przedszkole nr 1 – op. Magdalena Drabik

 

III NAGRODA – Zuzanna Sawa – lat 5 – Przedszkole nr 5 – op. Jolanta Gleń, Anna Czaplińska

 

WYRÓŻNIENIE – Hanna Panas – lat 6 - Przedszkole nr 8 – op. Małgorzata Usyk

WYRÓŻNIENIE – Marcelina Wróbel – lat 6 - Przedszkole nr 8 – op. Małgorzata Usyk

WYRÓŻNIENIE – Hanna Waręcka – lat 5 – Przedszkole nr 4 – op. Agnieszka Bosowska-Maciejewska, Magdalena Kazek

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Cembrowska – lat 5 - Przedszkole nr 1 – op. Elżbieta Jaworska-Wyłupek, Ewa Sokół

WYRÓŻNIENIE – Olga Antoniak – lat 6 - Przedszkole nr 1- op. Anna Kuna, Małgorzata Olchowska

WYRÓŻNIENIE – Krzysztof Mazurek – lat 5 – Przedszkole nr 8 – op. Aneta Hołysz, Karolina Kawałek-Hać

 

Grupa wiekowa 7-9 lat – klasy I-III Szkoły Podstawowe

I NAGRODA – Jan Wereszczyński – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Jolanta Wołos

I NAGRODA – Klaudia Kmieć – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Renata Kwiecień

I NAGRODA – Maja Tubilewicz – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Renata Suryś

I NAGRODA – Maja Szczupak – lat 8 (kl.II) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Bożena Mąka

 

II NAGRODA – Amelia Kowalczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Jolanta Lewandowska-Giereś

II NAGRODA – Greta Kowalczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Iwona Janeczek

II NAGRODA – Julia Kiszczak – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Barbara Chlebuś

II NAGRODA – Olga Bielesza – lat 7 (kl.I) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Marzena Krzysztofiak

 

III NAGRODA – Karina Hakobyan – lat 8 (kl.II) - Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Bożena Mąka

III NAGRODA – Patrycja Pawlas – lat 7 (kl.I) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Renata Suryś

III NAGRODA – Aleksandra Waręcka – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Jolanta Lewandowska-Giereś

 

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Lis – lat 7 (kl.I) –  Szkoła Podstawowa nr 5 – Małgorzata Kaniuka-Paradowska

WYRÓŻNIENIE – Iga Kozyrska – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Małgorzata Wróbel

WYRÓŻNIENIE – Maria Kowalczyk – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Jolanta Dworucha

WYRÓŻNIENIE – Milena Tokarczyk – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 4 – op. Małgorzata Wróbel

WYRÓŻNIENIE – Gabriela Jabłońska – lat 9 (kl.III) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op.Dorota Mojska-Bąk

WYRÓŻNIENIE – Barbara Petrynik – lat 8 (kl.II) – Szkoła Podstawowa nr 1 – op. Jolanta Lewandowska-Giereś

 

Grupa wiekowa 10-12 lat – klasy IV-VI Szkoły Podstawowe

I NAGRODA – Antoni Compel – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

 

II NAGRODA – Hubert Muda – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

III NAGRODA – Igor Kostrzanowski – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

III NAGRODA – Martyna Basińska – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

 

WYRÓŻNIENIE – Maja Lasek – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

WYRÓŻNIENIE – Miłosz Mataczyński – lat 11 (kl.V) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak

WYRÓŻNIENIE – Karolina Gołębiowska – lat 12 (kl.VI) – Szkoła Podstawowa nr 5 – op. Teresa Miszczak.

 

         Część literacką Konkursu oceniała Komisja w składzie: Wioletta Łukaszczyk – Urząd Miasta Krasnystaw – przewodnicząca, Irena Kulik – Miejska Biblioteka Publiczna w Krasnymstawie, Stanisław Kliszcz – Krasnostawski Dom Kultury, która po uprzedniej lekturze otrzymanych 5 prac konkursowych dokonała ich wnikliwej oceny i stosując się do zasad regulaminu postanowiła przyznać:

 

I NAGRODA – Noemi Banaszkiewicz, Szkoła Podstawowa nr 4, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Monika Skrzypa.

II NAGRODA – Natalia Dziedzic, Szkoła Podstawowa nr 5, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Wrzyszcz.

III NAGRODA – Gabriela Basińska, Szkoła Podstawowa nr 5, klasa VII, nauczyciel prowadzący: Elżbieta Wrzyszcz.

 

WYRÓŻNIENIE – Dominik Marciniec, Szkoła Podstawowa nr 4, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Monika Skrzypa.

WYRÓŻNIENIE – Julia Okólska, Szkoła Podstawowa nr 1, klasa VIII, nauczyciel prowadzący: Barbara Grzegorzewska.

 

            Nagrody laureatom i wyróżnionym wręczyli Zastępca Burmistrza Krasnegostawu Wojciech Kaczmarczyk, Przewodniczący Rady Miasta Krasnystaw Janusz Rzepka, Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej w Krasnymstawie Artur Borzęcki i Dyrektor Krasnostawskiego Domu Kultury Damian Kozyrski.
 
            W części artystycznej wydarzenia wystąpiły dzieci z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 1 pod kierownictwem Tomasza Chałubińskiego.
 
            Nagrodzone prace można oglądać w holu Krasnostawskiego Domu Kultury.

Autor: Miasto Krasnystaw
Powrót
MONITOR
POLSKI
MONITOR POLSKI
NIEODPŁATNA
POMOC
PRAWNA
Nieodpłatna pomoc prawna

 

WYBORY
PAŃSTWOWA
KOMISJA
WYBORCZA
WYBORY PAŃSTWOWa Komisja  Wyborcza
RODZINA
500
PLUS
500+
KLAUZULA
INFORMACYJNA

KLAUZULA INFORmacyjna

KALENDARZ
WYDARZEŃ
KALENDARZ  WYDARZEŃ
Tytuł
MATERIAŁY VIDEO
DRUKUJ ZAPISZ